Büyükşehir ihtiyaçlar ve hizmetler için her kulvarda çalışıyor

ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediyesi, kentin dört bir yanında başlattığı yol bakım, onarım ve yapım çalışmalarını merkez Çukurova ve Yüreğir ilçelerinde sürdürüyor. Adana Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağında mağdur olan sokak canlıları için mama ile besleme, diğer canlılar için de yemleme çalışması yapıyor.
Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü ekipleri, Çukurova ilçesi Karslılar Mahallesi’ndeki Aşıklar Bulvarı’nda asfaltlama çalışmasına başladı. Kaldırım ve bordür yenileme çalışması ile yol kazıma işlemlerinin tamamlandığı, 850 metre gidiş, 850 metre geliş olmak üzere, 15 metre genişliğindeki Aşıklar Bulvarı’nda ekipler bitümlü sıcak asfalt kaplama çalışmaları devam ediyor.  Yüreğir ilçesi PTT Evleri Mahallesi’nde de ASKİ tarafından gerçekleştirilen altyapı çalışmasının ardından 300 metre uzunluğunda 4 metre genişliğindeki 3643 sokakta asfaltlama çalışmasını tamamlayan ekipler yolu hizmete açtı.
SOKAK CANLILARINA MAMA VE YEM
Türkiye genelinde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarının olumsuz etkilenmemesi için mama ve yemleme çalışmaları da kent genelinde sürdürüldü. Vatandaşların sokağa çıkamadığı günlerde beslenme sıkıntısı çeken sokak hayvanlarının yardımına Büyükşehir ekipleri koşuyor. Sokaktaki patili dostları mama ile besleyen ekipler diğer canlılar için de yemleme çalışması yapıyor.

Büyükşehir ihtiyaçlar ve hizmetler için her kulvarda çalışıyor

Yorum yapın