Digor’da Kaymakamlık ve Belediye Şehitlerimiz için mevlit okuttu

Bedir ALTUNOK / KARS, (DHA) – KARS’IN Digor İlçesinde kaymakamlık ve belediye başkanlığı tarafından İdlib Şehitleri için mevlit okultuldu.
Merkez Camii’ndeki mevlit programına Kaymakam Enver Zengince, Belediye Başkanı Nebi Kerenciler, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nail Savran, Akyaka Belediye Başkanı Ergüder Toptaş, Dağpınar Belediye Başkanı Ömer Vargün, AK Parti İlçe Başkanı Tuncer Baykız, ilçe protokolü ve yüzlerce vatandaş katıldı.
Din görevlileri tarafından okunan Kur’an-ı Kerim, mevlit ve dualarla şehitlerimiz anıldı. Vatanın bölünmez bütünlüğü, bayrak ve toprağın kutsallığı, şehitlik mertebesinin öneminin kaydedildiği programda birlik ve beraberlik, kardeşlik duyguları da işlendi.
Mevlit programından sonra ilçe merkezindeki Atatürk anıtı önünde ikinci programa geçildi. Burada da şehitlerimizin hayratına vatandaşlara pilav ve nohut ikramında bulunuldu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa çok sayıda çocuk da eşlik etti. Çocuklar, ilçe müftüsünün yaptığı dualara yüksek sesle amin diyerek yüreklerinde yaşattıkları vatan sevisini bakışlarıyla yansıttılar.

Digor’da Kaymakamlık ve Belediye Şehitlerimiz için mevlit okuttu

Yorum yapın